آيا تاثير جوش شيرين بر وزن حقيقت دارد؟

بر اساس مطالعات و بررسی مصرف غذایی خانوارهای ایرانی، تا 60 درصد آهن دریافتی مردم از طریق نان تامین می شود. وی اظهار کرد: نانی که در آن از جوش شیرین استفاده میشود، نه تنها ارزش غذایی بسیار کمی دارد، بلکه استفاده از این نان حاوی این ماده شیمیایی مضرات خاص خود را دارد. آبادام افزود: جوش شیرین بصورت صوری باعث ورآمدگی خمیر میشود، غافل از اینکه هیچ واکنش بیوشیمیایی مفیدی در خمیر انجام نمیدهد.

رئیس آزمایشگاه خمیرمایه شرکت کشت و صنعت دعبل خزاعی گفت: برخی نانواییها برای تسریع در فرآوری خمیر و آماده شدن آن برای پخت نان، از جوش شیرین بجای خمیرمایه استفاده میکنند، اما از این موضوع غافل هستند که این ماده شیمیایی مضرات زیادی برای بدن دارد. امیر عباس رضوی متخصص تغذیه در این باره به خبرنگار ایرنا می گوید: جوش شیرین می تواند اسید كلریدریك معده را خنثی كند و در نتیجه باعث اختلال در عمل هضم و جذب مواد معدنی می شود. برای تهیه حمام جوش شیرین ، بین ¼ تا 2 فنجان جوش شیرین را به آب گرم وان اضافه کنید و آن را به هم بزنید تا حل شود.

كارشناسان تغذیه معتقدند كه ممكن است از جوش شیرین برای پف كردن یا ورآوردن نان به طور غیر مجاز در نانوایی ها، استفاده شود، زیرا این ماده شیمیایی در اثر حرارت تجزیه شده و گاز دی اكسید كربن تولید می كند. به هر حال، دندانپزشکان کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی آبان تهران بازهم معتقدند که بهترین ابزار و وسیله برای داشتن دندانهای سفید، رعایت اصول بهداشت دهان و دندان، عدم استفاده از سیگار و سایر مواردی که بارها به آن پرداخته شد و استفادهی مرتب و منظو از مسواک و نخ دندان (به صورتهایی که قبلا توضیح دادهایم) است.

یا در وبسایت کلینیک دندانپزشکی آبان روی تعیین نوبت ملاقات کلیک کنید. با این وجود بازهم اگر تمایل دارید دندانهای سفیدتری داشته باشید و لبخند زیباتری به یکدیگر هدیه کنید، بهتر است به دندانپزشکان کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی آبان مراجعه کنید. دهانشویه یک افزودنی عالی برای یک روال بهداشت دهان و دندان است.

دیدگاهتان را بنویسید