باید و نبایدهای استفاده از جوش شیرین به عنوان پاک کننده

زیرا آتش های بزرگتر اکسیژن بیشتری را جذب کرده و به راحتی اثرات جوش شیرین را خنثی میکنند. بقایای جوش شیرین موجود در نان موجب ناراحتیهای گوارشی و مانع جذب کلسیم، آهن و سایر عناصر ضروری در دستگاه گوارش میشود و درصد نمک اضافی، صدمات جبران ناپذیری را بخصوص برای بیماران کلیوی و مبتلا به فشار خون بالا را درپی دارد.

جوش شیرین مقادیر بالای سدیم دارد و زیاده روی در مصرف آن برای افراد مبتلا به بیماری های کبد، کلیه و همچنین نارسایی قلبی مضر می باشد. بی کربنات سدیم یک منبع خوب سدیم است که به جلوگیری از عفونت مثانه و سنگ کلیه بسیار کمک می کند. بسته به سایز ذرات، عوامل فیزیکی و فاکتورهای مربوط به سیستم تنفسی، محل اثر ذرات متفاوت است. معمولا علت سوزش سر دل، بازگشت محتویات معده به داخل مری است.

جوش شیرین دارای خواص قلیایی است و به همین دلیل با کاهش اسید معده و بهبود تعادل PH بدن به درمان سو هاضمه، ریفلاکس معده، سوزش سر دل، معده درد و سلامت دستگاه گوارش کمک می کند. بیماری ویروسی COVID-19 ممکن است در سیر بالینی خود با فعالشدن فاکتورهای التهابی به سمت نارسایی تنفسی پیش برود و هنوز روشی برای کنترل آن یافت نشده است. پس به لحاظ تئوریک، بخور جوش شیرین نمیتواند در التهابات تنفسی و عفونت COVID-19 اثربخش باشد.

از تبخیر محلول جوش شیرین در آب طی بخور سنتی، آب و دیاکسید کربن حاصل میشود و بخار حاصله، حاوی مولکول NaHco3 نیست. خلاص شدن از چربیها و لکههای سرسخت میتواند کار بسیار سخت و زمانبری باشد اما با جوش شیرین میتوانید به راحتی این کار را انجام دهید. افراد گرم مزاج بهتر است که جوش شیرین را همراه با مصلح مصرف کنند. طبیعت جوش شیرین گرم می باشد. احتمالا به همین علت در مواد کیک، جوش شیرین میریزند؛ چرا که سبب ایجاد حباب و پف کیک میشود. لیمو ترش غنی از ویتامین C و آنتی اکسیدان هاست که به عنوان یک چربی سوز طبیعی عمل می کند و ترکیب آن را جوش شیرین یکی از بهترین روش ها برای لاغری و کاهش وزن محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید