حمام جوش شیرین چگونه بیماری ها ی عفونی را از بین می برد؟

اما اگر میزان اسیدلاکتیک تولیدی در شکمبه کمی از مقدار ظرفیت مصرفی آن بالاتر باشد، در طولانی مدت باعث بروز اسیدوز شکمبه ای تحت حاد می شود که به مراتب از اسیدوز حاد خسارت های بالاتری را به سلامت گله وارد می کند. اسیدوز یکی از مشکلات متابولیکی است که به دلیل استفاده از مقادیر بالای کنسانتره در جیره گاوهای تازه زا، گاوهای پرتولید، گوساله های گوشتی در دوره رشد و دوره پایانی و بره های پرواری بروز می کند.

اصلی ترین دلیل اهمیت جوش شیرین در تغذیه دام پیشگیری از بروز اسیدوز در هنگام مصرف مقدار بالای کنسانتره می باشد. در هنگام استفاده از مقادیر بالای شکمبه، به دلیل عدم عادت پذیری شکمبه، میزان بالایی از اسید لاکتیک در شکمبه تولید می شود. به دلیل تجمع اسید لاکتیک در شکمبه، فعالیت سایر باکتری های شکمبه به خصوص باکتری های مصرف کننده ترکیبات فیبری در شکمبه مختل می شود و به این ترتیب، ظرفیت بافر از ترکیبات فیبری گرفته می شود. این میزان تولید اسید لاکتیک از ظرفیت جذبی در شکمبه بالاتر است به همین دلیل به دلیل تجمع این اسید در شکمبه، pH محیط شکمبه افت می کند.

این تفاوت شیمیایی به این معنی است که جوش شیرین صنعتی نرم تر است، و آن را برای چیزهایی مانند پاک کردن لکه، مواد شوینده خانگی و پاک کننده های عمومی استفاده می کند.جوش شیرین خوراکی همانطور که گفتیم اغلب با اسید واکنش نشان می دهد، و به طور چشمگیری طعم غذا را تغییر می دهد.

بیایید خیلی سریع با هم کلاس شیمی را دوره کنیم: جوش شیرین یک ترکیب شیمیایی است به نام سدیم بی کربنات. امروزه محصولات متنوعی جهت پیشگیری از تولید بوی نامطبوع حاصل از عرق کردن، تولید و به بازار عرضه می شوند اما استفاده بیش از اندازه از محصولات شیمیایی نگرانی هایی را در رابطه با سلامتی انسان ایجاد کرده است. جوش شیرین به علت pH بالایی که دارد، خستگی شما را به تعویق می اندازد. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که ترکیبات بافری نظیر جوش شیرین، ظرفیت محدودی برای ثابت نگه داشتن مقدار pH دارند. امروزه میزان مصرف کنسانتره از ظرفیت معمول دام بالاتر است، به همین جهت اتکا به ظرفیت بافرینگ بزاق باعث ایجاد مشکلات در شکمبه دام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید