سئو چیست و چه کاربردی دارد

باید بگوییم سئو یا بهینهسازی سایت برای موتورهای جستجو، مجموعه اقداماتی است که باعث میشود جایگاه سایت شما در موتورهای جستجو ارتقا یابد و رتبههای بالاتری در نتایج جستجو بدست آورد. پس عنوان جمع بندی، سئو و بهینه سازی سایت یعنی استفاده از ابزارهای خاص تعریف شده در محتوای سایت برای نشان دادن ارتباط آن به یک موضوع خاص و قابل درک کردن محتوا برای خزنده موتور جستجو. نکته مهم دیگر انتخاب عنوان مناسب و تگ alt برای عکسها است که به گوگل کمک میکند موضوع عکس و ارتباط آن با متن را متوجه شود.

هدف سئو اسمارت انجام سئو سایت شما به روش کلاه سفید می باشد، در این روش با استفاده از فاکتورهایی که خود گوگل اعلام نموده سایت بهینه می شود، این روش سئو کاری زمانبر و نیاز به تلاش بسیار بالایی دارد ولی در مقابل نتیجه ای بسیار عالی و مهمتر از همه ماندگار خواهد داشت. پس به شدت مراقب کلاه برداران کلاه سیاهی باشید ! اجازه بدید براتون بگیم که شما به هیچ روشی نمیتونید وارد این سایت بشید و اگه هم قصد داشته باشید تا از تریال(دوره رایگان) اون استفاده بکنید، حتما باید یک اکانت که به نام ویزا کارت و یا همون حساب ارزی هست رو داشته باشید.

میشوند. البته وزنی که الگوریتم گوگل به هرکدام از این فاکتورها میدهد، برای کلمات مختلف متفاوت است. این الگوریتمها سالانه حدود 3600 بار بروزرسانی میشوند تا بتوانند جلوی دستکاری جعلی نتایج را بگیرند. مثلا تصور بکنید فردی وارد سایتی میشه همونجا بازگشت رو میزنه و عبارتی که جستجو کرده رو تغییر میده، در اینجا گوگل متوجه میشه که برای نتایج عبارت قبلی درست عمل نکرده!

کاربران زمانی از یک موتور جستوجو راضی خواهند بود که بهترین و مرتبطترین نتایج را در اختیارشان بگذارد. هدف هر تجارتی جذب مخاطب است گوگل هم از این قاعده مستثنی نیست. این تکنیک، اخلاقی ترین شیوه کار است که به «سئو اخلاقی» هم مرسوم شده است. در واقع نمیتوان یک نسخه کلی برای سئو همه سایت ها نوشت و این گونه بیان کرد که مراحل سئو سایت به این ترتیب است که ابتدا فلان کار را انجام دهید و در مرحله دوم کار دیگری را انجام دهید. اینجاست که پای فعالیتهای دیجیتال مارکتینگ و سئو به میان میآید. هدف تمامی موتور جستجوها همین است، یعنی نشان دادن مرتبطترین و بهترین نتیجه به کاربر.

دیدگاهتان را بنویسید