موارد کاربردی جوش شیرین

پتاسیم برای کمک به عضلات و عملکرد مؤثر آنها مهم است. استفاده از سنگ نمک به عنوان گوش پاک کن می تواند در درمان عفونت گوش موثر باشد. این ترکیب به از بین بردن لکههای سمج و تمیز کردن برخی نواحی مانند اجاق گاز، مایکروویو، وان حمام و کاشی هم کمک میکند. استفاده از جوش شیرین روی پوست و به طور مرتب، اسیدیتهی طبیعی پوست را خنثی میکند و در نتیجه پوستتان خشک و ترکخورده خواهد شد. سر را با استفاده از حوله بپوشانید و بخار آب نمک را استنشاق کنید. آب نمک را قورت ندهید.

نمک این ظرفیت را دارد که ساختارهای مولکولی آنها را حل کند. به این ترتیب، پوست صورت روشن و سفید میشود. محلول آب نمک را روی ناحیه پوست آسیب دیده ریخته و مالش دهید. این نواحی به حدی خارش خواهند داشت که فرد پوست خود را به شدت می خاراند طوری که زخم می شود و آن را مستعد عفونت و وخیم تر شدن علائم می کند.

افزودن بلغور جو دوسر به حمام نیز می تواند خارش را تسکین دهد. بعد از سوختن پوست توسط آفتاب، فقط کافی است یک حمام از آن داشته باشید تا بتوانید از پوست خود محافظت کنید. نمک به شما کمک می کند تا از دو هورمون اساسی در بدن به نام سروتونین و ملاتونین محافظت کنید که به شما در مقابله بهتر با استرس کمک می کند. غرغره کردن:۱/۲ قاشق چای خوری نمک را در یک لیوان حاوی ۸۰۰ میلی لیتر آب گرم هم بزنید تا مانند یک غرغره برای گلو درد استفاده شود.

پس از گذشت سه الی پنج دقیقه صورت خود را بشویید و مقداری کرم آبرسان به آن بزنید. برای بهره گیری از خواص جوش شیرین در از بین بردن سوختگی، مقداری جوش شیرین و آب را ترکیب کرده تا خمیری نرم و یکدست حاصل شود. آلاینده ها احتمالاً در حدود نیم ساعت از طریق استنشاق محلول آب نمک از بدن خارج می شوند. این کف بهترین عامل برای خاموش کردن آتش ناشی از روغن و مواد نفتی است. مواد را با یکدیگر مخلوط کنید تا خمیر تشکیل شود. اگر از جوش شیرین در رسپی بکینگ پودر استفاده کنید و هیچ ماده اسیدی در بین مواد وجود نداشته باشد، قطعاً ماده غذایی شما به اندازه کافی پف نمی کند و بالا نمی آید؛ حتی اگر ماده اسیدی هم داخل رسپی وجود داشته باشد، ممکن است پف به اندازه کافی ایجاد نشود.

دیدگاهتان را بنویسید