چند نمونه از کاربردهای جوش شیرین برای زیبایی پوست

فقط کافی است یک لیوان جوش شیرین را در یکی از قفسه های یخچال یا فریزر قرار دهید و اجازه دهید برای چند روز بماند. اگر مایل باشید میتوانید از چند ظرف جوش شیرین در قسمتهای مختلف یخچال و فریزر استفاده کنید. 11- برای التیام تبخال و هر گونه زخم داخل دهان نیز میتوانید از جوش شیرین استفاده کنید. جوش شیرین باعث می شود که صورتتان شفاف و درخشنده شود، به مرور هیچ لک و جای جوشی روی صورتتان باقی نمی گذارد. حال صورت خود را به طور کامل برای 5-7 دقیقه ماساژ دهید، سپس با آب گرم بشویید. 1 قاشق غذا خوری جوش شیرین، 1 قاشق چایخوری آب لیمو و 4-5 قطره روغن درخت چای را با هم مخلوط کنید، سپس آن را روی صورت بمالید و با استفاده از یک برس ماساژ ویژه، پوست را ماساژ دهید.

کاربرد جوش شیرین در پخت غذا نیز موثر است. جوش شیرین یک وسیله ارزان برای سفید کردن و تمیزکردن لباسهای شسته شده است. یا از این دستورالعمل استفاده کنید: جوش شیرین را بر روی مسواک خیس خود بمالید و 2-3 قطره آب لیمو به آن اضافه کنید. همچنین می توانید از دستور زیر استفاده کنید: آب 100 میلی لیتر (3.4 اونس)، 1/4 قاشق چای خوری جوش شیرین ، 1/4 قاشق چای خوری اسید سیتریک (یا کمی آب لیمو)، 1/2 قاشق چایخوری شکر. بدین منظور جوش شیرین را روی زیر بغل خود زده و یا آن را با کمی روغن نارگیل، کره شی (شی باتر) یا نشاسته ذرت مخلوط کرده و به عنوان یک دئودورانت خانگی استفاده کنید.

برای استفاده از این کاربرد جوش شیرین، 1 قسمت آب را با یک قسمت سرکه در یک ظرف مخلوط کنید(مقار آب و سرکه برابر باشد). زیاده روی در مصرف جوش شیرین، می تواند دفع پتاسیم را افزایش داده و منجر به کمبود این ماده ی معدنی در بدن شود. محلول جوش شیرین، نمک و آب گرم می توانید محل عفونت را روزی دو بار و برای مدت 15-20 دقیقه، خیس کنید. به همین منظور پیش از استفاده از ماسک صورت خود را با آب گرم و شویندههای صورت به خوبی بشویید سپس ترکیب ایجاد شده را با انگشت یا با استفاده از دستمال مرطوب روی پوست صورت بمالید.

با کمال تعجب باید گفت که عرق انسان بدون بو است. به همین دلیل حمام جوش شیرین در بسیاری از موارد بخصوص در هنگام رشد باکتری ها و میکروب ها برای بدن مفید و نتیجه بخش است. از میان تمام دلایل برای نداشتن یک تنفس خوب، وجود باکتری در دهان، دلیل اصلی بروز این مشکلات خواهد بود. بهگزارش باشگاه خبرنگاران، بیکربنات سدیم یا جوش شیرین را میتوان بهعنوان دئودورانت، خمیر دندان و حتی تعدادی از درمانهای خانگی برای لایهبرداری استفاده کرد. و متخصص ارتودنسی درمورد تاثیر جوش شیرین بر دندان ها نظراتی دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید