کاربردهای جوش شیرین که شما را شگفتزده می کند

اگر نمیخواهید به جلسات طولانی پدیکور در سالن بروید، میتوانید از جوش شیرین برای نرم شدن پینه و حتی پاکسازی ناخنهای پا استفاده کنید. مقداری جوش شیرین روی دستمال مرطوب بریزید و جاهایی که نیاز به پاکسازی دارد را پاک کنید. فقط کافی ست روی بسته بندی جوش شیرین را نگاه کنید اگر واژه Food Grade بر روی کیسه یا توضیحات آن درج شده باشد خوراکی است درغیر این صورت خوراکی نمی باشد.همچنین نوع خوراکی بی کربنات سدیم، محلول در آب است و در الکل حل نمی شود.

شما میتوانید مقداری جوش شیرین را به خاک باغچه بیافزایید تا میزان اسیدی بودن آن متعادل شود. برای حل این مسئله یک لیوان آب را به همراه چند قاشق غذاخوری جوش شیرین در ظرف شیشهای قرار داده و مایکروویو را در دمای بالا به مدت ۳ دقیقه روشن کنید. جوش شیرین را در ظرف بدون در بریزید در یخچال قرار دهید تا در کمترین زمان بوی یخچال را به خود جذب کند البته هر از گاه باید محتویات ظرف را عوض کرد چرا که زود فاسد می شود.

برای ضد عفونی کردن میوه بهتر است مقداری جوش شیرین در آب حل کنید و میوه را چند دقیقه در این محلول قرار دهید و بعد به خوبی آب کشی کنید. بیکربنات سدیم یک قارچ کش است و مخلوط آب و جوش شیرین به خوبی آنها را از بین می برد. هنگام شستشو مقداری جوش شیرین در لباسشویی یا تشت لباس بریزید که هم به خوبی لک ها را از بین می برد و هم به خوبی ضدعفونی می کند همچنین باعث لطافت و نرمی لباس می شود. ترکیب جوش شیرین و آب لیمو یا سرکه برای از بین بردن لک های کهنه اجاق گاز و هود می تواند راه حلی عالی باشد.

گروهی معتقدند درست کردن ماسک خانگی با این ماده می تواند برای از بین بردن آکنه و جوش و حتی لک ها پوستی موثر و یکی از بهترین کاربردهای جوش شیرین باشد، که البته بهتر است قبل از انجام این کار با متخصص مشورت شود. مقداری از این محلول را در جای مورد نظر اسپری کنید و پس از چند دقیقه پاک کنید. شما با استفاده از جوش شیرین می توانید این بوی بد را کاهش دهید. بکینگ پودر چیست ، جوش شیرین چیست ، مزه ی آن ها چگونه است، خواص جوش شیرین ، بکینگ پودر و تفاوت بکینگ پودر و جوش شیرین ، آزمایش سالم بودن هرکدام، پاسخ تمام این سوال ها در مقاله موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید