۲۲ مزیت و کاربرد جوش شیرین

جوش شیرین را به قابلمه آلومینیومی اضافه کنید و بهآرامی سرکه بریزید. برای این کار به کف قابلمه مقدار زیادی جوش شیرین بپاشید و بهاندازه کافی آب اضافه کنید تا مناطق سوخته شده را بپوشاند و سپس مخلوط را به جوش آورده و ظرف را طبق معمول خالی کنید. باید به این نکته توجه داشته باشید که نباید مقدار زیادی جوش شیرین اضافه کنید چرا که باعث میشود زیادی شیرین شود و از طرفی نباید نمک زیادی نیز به غذای خود بزنید چرا که جوش شیرین اندکی طعم شور به غذا نیز اضافه میکند.

اما جوش شیرین می تواند باعث مرگ نیز شود. این روش باعث بهبود بیماران کرونایی در این مطالعات شده است اما باز هم نیاز به تحقیقات بیشتری است. همچنین می توانید در کفش های بد بو خود را برای برداشتن بوی تند و زننده آن، جوش شیرین بپاشید. برای نتایج پایدار، میتوانید یکبار در هفته این فرآیند را تکرار کنید. اگر پای شما بوی بد میدهد و یا مدت زمان زیادی در کفش بوده است میتوانید با استفاده از جوش شیرین و آب سرد این بو را از بین ببرید.

زخمهای روی لب و درون دهان درد زیادی دارند به همین خاطر همه دوست داریم فوراً برطرف شود. یک قاشق غذا خوری جوش شیرین را در یک لیوان آب مخلوط کنیدو یک تکه پنبه ای را در آن قرار دهید و روی ناحیه های آسیب دیده بگذارید. پس از آن روی محل نیش قرار داده و اجازه بدهید که خشک و پوستپوست شود. افرادی که سطح کلسیم خونشان بالاست، ممکن است در دفع جوش شیرین دچار مشکل شوند. • تا ۱ ساعت یا تا زمان خشک شدن سطح صبر کنید. یک مطالعه هم ادعا میکند که مصرف جوش شیرین سه ساعت قبل از ورزش، منجر به کمتر شدن ناراحتی معده و روده میشود.

معمولا علت سوزش سر دل، بازگشت محتویات معده به داخل مری است. جوش شیرین دارای خواص ضد اسیدی بسیاری قوی است و برای رفع سوء هاضمه، اسیدیته شدید و سوزش سر دل بسیار مفید است. بی کربنات سدیم دارای خواص ضد خارش است و به درمان بسیاری از بیماری های مختلف پوستی می تواند کمک کند. در سال ۱۸۰۱ داروساز والنتین رز، به بی کربنات سدیم اعتبار بخشید. طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۷ در مجله بین المللی نفرولوژی منتشر شد، تجویز بی کربنات سدیم ممکن است در دفع سموم ایجاد شده بر اثر این مسمومیت ها مفید باشد.

دیدگاهتان را بنویسید